Jdi na obsah Jdi na menu
 


Reportaz

Příspěvky

Reportáž z návštěvy východoslovenských Romů

13. 5. 2009

Reportáž z návštěvy východoslovenských Romů
  O velikonocích  jsem byl pozván na Východní Slovensko do rodin a sborů, kam jsem jezdil na misijní cesty už od roku 1971, ještě z Brna. V Hermanovcích za Prešovem, probíhala letos konference ,,stanařů“. Žasnul jsem nad novou nádhernou sborovou budovou CB, na konci údolní vesnice pod horami.Tohle je Boží zázrak. Vždyť´ se tu před 40 lety scházelo jen 20 lidí v bývalé stáji u potoka.
   Stanaři, to byla generace mládeže před 40 lety. Pod Kriváněm se sjely stovky tehdy mladých lidí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Reportaz | Komentářů: 1

Jak jsem to prožil v Senátu - konference na téma: ,,Křesťanství a demokracie dnes,,.

8. 11. 2008

Jak jsem to prožil v Senátu.

 Dne 4. 11.2008 proběhla za nápadně velké účasti v prostorách Senátu ČR v Praze  konference na téma: ,,Křesťanství a demokracie dnes,,. Byla tam  rozebírána kniha profesora Petra Fialy, rektora  Masarykovy brněnské university zabývající se sekularizací společnosti. Byl přítomen jako host konference, aby tuto studii zpřístupnil posluchačům. Hovořil mimo jiné o značně omezených možnostech křesťanských stran v Evropě a v našem politickém prostředí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Reportaz | Komentářů: 0

Reportáž z voleb presidenta

11. 2. 2008

PRAVDA PÁNĚ VÍTĚZÍ
V Pátek 8.2.2008 - den voleb presidenta
V pátek odpoledne jsem stál několik hodin před uzavřeným vchodem do prvního nádvoří Hradu. Konala se volba presidenta ze dvou kandidátů / Jana Švejnara
a Václava Klause / a proto se mnoho turistů nemohlo dostat do areálu. Mnozí využili specielní situace, že budky hlídacích strážců byly prázdné. Fotili se v nich a bylo zajímavé, s jakými gesty se zde presentovali. Smysl pro humor turistů kontrastoval
s absurdní a ostudnou atmosférou v nedalekém španělském sále, kde se několik hodin dohadovala česká elita, zda budou volit veřejně či tajně. Potom odvedli patovou situaci. Viděl jsem na dálku senátory, jak si ulevovali kuřáckými vycházkami. Stál jsem nedaleko vchodu s panelem, na němž jsem měl nápis výroku prvního presidenta: JEŽÍŠ NE CÉSAR, toť smysl našich dějin a demokracie.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Reportaz | Fotografie: Prezidentská volba-s transparentem | Komentářů: 0